Maken do recenzji  (1).jpg

Mirosław  Maken Dzięciołowski

Warszawa

Jestem bardzo zadowolony z podjęcia decyzji o leczeniu na Ukrainie. Jak każdy na początku miałem obawy – obcy kraj, brak jakichkolwiek wcześniejszych doświadczeń etc. Te obawy rozwiały się już z pierwszą wizytą w Równym. Zdecydowałem się na kompleksowe poprawienie sytuacji w mojej jamie ustnej, stąd cały proces wymagał kilku wizyt i rozciągnięty był w czasie. Poziom usług w gabinecie dentystycznym na miejscu stoi na poziomie polskich prywatnych gabinetów przy bardzo konkurencyjnej cenie. Podczas wszystkich wyjazdów czułem się bardzo dobrze zaopiekowany. W efekcie wszyscy ludzie zajmujący się mną – dentyści, technicy, ukraińscy opiekunowie na miejscu, Tour-med, stali się dobrymi znajomymi. Te podróże stały się również powodem ekscytujących odkryć związanych z samą Ukrainą – jej wspaniałymi ciepłymi ludźmi, jej ciekawą historią. Inaczej nie miałbym tych wszystkich doświadczeń, które poszerzyły moje horyzonty.

Wracam do nich z przyjemnością, uśmiechając się teraz w lustrze moim nowym uzębieniem.

Jaroslaw-Gula do Recenzji.jpg

Jan Kowalski

Warszawa

Któregoś dnia rozbolał mnie ząb i miałem spuchnięte dziąsło. Mój wieloletni dentysta zrobił  zdjęcie rentgenowskie i zdecydował o konieczności wyrwania dwóch zębów.  Wcześniej miałem  zażywać antybiotyk, a zęby miał  usunąć  chirurg szczękowy. Po zażyciu antybiotyków zeszła opuchlizna i ból ustąpił. Nie zdecydowałem się wtedy na rwanie. Po kilku miesiącach sytuacja się powtórzyła. Byłem daleko od domu i trafiłem do innego dentysty. Wszystko działo się jak za pierwszym razem. Stwierdził, że sytuacja jest poważna, więc: antybiotyk i skierowanie do chirurga. Kiedy po dwóch dniach minął ból i zeszła opuchlizna postanowiłem zadziałać kompleksowo i zrobić ostateczny porządek z moimi zębami. Dowiedziałem się o istnieniu firmy Tourmed i postanowiłem skorzystać z ich usług. Przeprowadziłem konieczne badania (pantomogram, roentgen itd.)  i pojechałem z firmą na jednodniową konsultację. Ustaliśmy termin pierwszej wizyty, która trwała dwa dni. Potem były dwie następne - jednak czterodniowa i kolejna dwudniowa. Z dwóch zębów zakwalifikowanych wcześniej przez polskich lekarzy do wyrwania, jeden udało się uratować. Z drugim, zgłosiłem się niestety za późno. Przez cały pobyt byłem otoczony opieką tłumaczki. Podczas wizyt naprawiono i uzupełniono wszystkie brakujące zęby. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu lekarzy  i szybkości przeprowadzonego leczenia ( w sumie wszystko trwało dwa miesiące). Cena, szybkość i jakość w Polsce nie do uzyskania. Absolutnie polecam!

Yen.png

Yenny Torres

Warszawa/Cuba

Mam na imię Yenny i jestem tancerką salsy z Kuby. 
Bardzo ważne jest dla mnie zachowanie ładnego uśmiechu ale niestety nie mam tyle czasu aby co tydzien chodzić do dentysty, czekać długo na wizytę i nie mam tyle pieniędzy żeby zapłacić za usługi które tu, w Polsce są bardzo drogie. 
Zdecydowałam sie pojechać na Ukrainę i zrobic to czego potrzebowałam od stomatologa. Byłam tam tydzien. 
Polecam cały zespół lekarzy i  tłumaczkę. To bardzo mili profesjonaliści. Podczas pobytu poznałam też dwa inne miasta, między innymi Lwów. Jeśli masz potrzebę skorzystać z pomocy profesjonalistów - dentystów, nie miej wątpliwości i skontaktuj sie z tym zespołem. Skuteczna obsługa, szybkość i dobra cena to perfekcyjna opcja. Bardzo dziękuję wszystkim lekarzom za obsługę i profesjonalizm oraz serdeczność. Janinie -tłumaczce - cudownej osobie, która tam na miejscu sprawiła ze czułam się jak w domu i dbała o każdy szczegół.                      No i Januszowi za organizację wyjazdu i możliwość poznania tak wspaniałych ludzi.

p.Tomasz.jpg

Tomasz Bluszcz

Rawa Mazowiecka

Z biegiem lat zacząłem mieć coraz większe problemy z uzębieniem, wreszcie postanowiłem coś z tym zrobić. Wizyty i konsultacje u stomatologów, rozmowy telefoniczne, propozycje rożnych rozwiązań stomatologicznych, nie koniecznie najlepszych dla mnie i ceny które powalają na kolana to rzeczywistość  którą zastałem  w polskich gabinetach. Wtedy pomyślałem: „a może leczenie za granicą?”.  W końcu w  tych czasach to nie jest  problem, może Czechy, Litwa, Słowacja  a może Ukraina? Wertowałem internet  i trafiłem na stronę Janusza.   Oczywiście, miałem obawy nie tyle co do samego wyjazdu ale co do poziomu usług. Wycena jaką dostałem była znacznie oderwana od Polskich realiów, tzn. była tańsza.  Rozmowy telefoniczne z Januszem i osobiste spotkanie z nim rozwiały moje obawy na tyle że postanowiłem pojechać.

Miasto Równe okazało się być bardzo fajnym miejscem:  smaczne jedzenie, super dobre piwko,  przyjaźnie nastawieni ludzie… To i jeszcze sporo innych rzeczy było ciekawym przerywnikiem  od czasochłonnego leczenia które musiałem odbyć.  Tak zupełnie szczerze to przez te pięć dni wyjazdu spędziłem na fotelu dentystycznym około 30 godzin. To więcej niż  w całym moim dotychczasowym życiu a młodzieniaszkiem nie jestem.   Przez wszystkie te godziny czułem że jestem w dobrych rękach:  standard i profesjonalizm usługi na poziomie europejskim a także obecność tłumaczki Janiny, super dziewczyny,  dodawała mi sił nie do przecenienia! Dodatkowym atutem jest też bardzo bliska znajomość Janusza z całym personelem medycznym obu klinik. Mam nie odparte wrażenie że tylko dzięki temu ten ogrom pracy którą trzeba było wykonać przy moim uzębieniu udało się zamknąć w pięciu dniach.

 Ciekawym jest również fakt że te same implanty stomatologiczne potrafią mieć aż tak bardzo różne ceny w zależności od kraju gdzie się je zakłada.

IMG_20170405_124016614.jpg

Krzysztof Jabłoński

Łódź

Wyjazd na Ukrainę budził we mnie obawy. Czy wszystko się uda? Zważywszy na zaniedbania, do których sam się dopuściłem było to dla mnie nie lada wyzwaniem. Jednak kilka rozmów z Januszem rozwiało te wątpliwości.
Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Lekarze okazali się bardzo mili, profesjonalni i bardzo dbający o mój komfort podczas wykonywania niejednokrotnie skomplikowanych zabiegów.
Jestem bardzo zadowolony z wyjazdów i efektu, jaki udało się osiągnąć.
Wszystkim polecam Janusza. Warto!!!
Krzysztof Japko Jabłoński

Paweł Gawron Gawroński  (2) 2.jpg

Paweł Gawroński

Warszawa

Rok temu Jasiu Kusz znany jako YasMan spadł mi z nieba w temacie, który w naszych
dotychczasowych relacjach nie zajmował nas nigdy.
Latka lecą i problemy zdrowotne zaczynają powoli doskwierać, po dotychczasowym burzliwym
artystycznym życiu Świadomość o własnej niezniszczalności gdy się było młodym mogą zmienić się w
skutek zaniedbań w kłopoty ze zdrowiem wieku dojrzałego.
Jak każdy młody duchem 50-cio latek, który chciałby jeszcze pomęczyć znajomych i rodzinę swoją
obecnością rozpocząłem przegląd ciała od bilansu zdrowia. I o ile najweselszą informacją po serii
badań było to , że wątroba nie powiększona o tyle sprawa ząbków i zatok musiała wzbudzić mój
niepokój i spowodować szybkie działania.
Janusz, który w przypadkowej rozmowie opowiedział mi o możliwości zrobienia serii zabiegów o
wiele taniej , a na podobnym , a nawet wyższym poziomie ale … na Ukrainie w miejscowości Róvne ,
zmobilizował mnie do działań. Przeprowadził mi wycenę zabiegów, która okazała się blisko 3 krotnie
niższa niż bym to samo wykonał w Polsce, plus zorganizował wyjazd ,a już na miejscu jeszcze
dodatkowe ( b. tanie) specjalistyczne konsultacje i prześwietlenia, na które musiałbym w Polsce
czekać miesiącami.
Wszystko przebiegło jak należy, a mój strach przed dentystą gdzieś zniknął, zwłaszcza kiedy trzy
sympatyczne Panie dentystki zmieniały się przez 4 h przy jednym skomplikowanym leczeniu, gdzie w
Polsce chciano mi po prostu wyrwać tego zęba i wstawić implant, a tu ani nie bolało ani nie
kosztowało tyle ile miało w kraju. Tam się ratuje zęby, bo niewielu stać na implanty. I mają w tym
zakresie praktykę.
Jeszcze trzeba wspomnieć co jest wartością niewymierną, pozostały mi po tej eskapadzie
sympatyczne kontakty i nowe znajomości z ukraińskim przyjaciółmi.
Od tego czasu byłem na Ukrainie już wielokrotnie , nie tylko już w celach podleczenia się ale i
turystycznie. A i nasi wspólni znajomi już też nie raz odwiedzali Polskę ciesząc nas , że możemy im się
odwdzięczyć za pomoc jaką nam użyczyli u siebie.
Polecam Janka jako doradcę i organizatora już nie tylko przy okazji wszelakich eventów artystycznych
ale również przy profesjonalnej i o wiele tańszej pomocy w wyjazdach tzw. leczniczych na Ukrainę.
Nic złego tam nas nie spotka od pomocnych osób, którzy oprócz tego, że ich usługi są o wiele tańsze
niż w Polsce, dodają w gratisie życzliwość i szybkość wykonywanych zabiegów.
Najwięcej niedogodności , co na własnej skórze odczułem, może nas spotkać na powrotnej odprawie
od polskich celników na granicy niż od kogokolwiek innego … .
Nie należy się zatem bać ani kraju ani świadczonych tam usług, a poznanie kraju naszych sąsiadów
przy okazji staje się bezcennym bonusem. Co zaświadczam i czego jestem żywym przykładem.
Paweł „Gawron” Gawroński

A0.jpg

Juliana Motelewska

Warszawa

Od dziecka mam słabe zęby i dla mnie wizyty u lekarza dentysty były zawsze konieczne. Przeważnie miałam ciężkie zabiegi, wstawianie koronek i mostów. 

Po 25 latach względnego spokoju, przyszedł czas na wymianę wszystkiego co miałam zrobione. Wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie!!!

W Polsce poszłam do trzech gabinetów i powiem szczerze, byłam załamana słysząc podawane mi kwoty. Pomyślałam że nie zostaje mi nic więcej jak "szklanka na noc ". Rozpacz!!!!

Ale jak zawsze w moim życiu się dzieje, spotkałam pana Janusza, który także był po przejściach "zębowych". Opowiedział mi i mojemu Zbyszkowi, który też potrzebował dobrego dentysty, jak u niego się działo i jak znalazł świetnych dentystów na Ukrainie. Na początku, jak to każdy człowiek, trochę się baliśmy czy to aby prawda, czy dentyści ukraińscy leczą na poziomie, czy .......?                                                            Ale zaryzykowaliśmy i powiem szczerze na dobre nam wyszło. W Polsce się nie spotkałam z czymś takim, że siedząc na fotelu dentystycznym będę obsługiwana przez kilku lekarzy po kolei. Do każdego skomplikowanego zabiegu przychodził do mnie  inny specjalista! Nie do wiary - wąska specjalizacja !!!!

Każdy lekarz był specjalistą w swojej dziedziny!!! Obsługa fantastyczna, traktowanie z wielkim zrozumieniem i empatią. Pan Janusz był zawsze w pobliżu w razie potrzeby.

Oprowadził nas po Równym. Jest lepszy niż przewodnik historyczny. Odwiedziliśmy wszystkie ciekawe, historyczne obiekty w Równym.

Bardzo dziękujemy panu Januszowi i całej ekipie lekarzy w gabinecie!!!

Pozdrawiamy ich serdecznie. Z resztą,  kiedy pani doktor Olena była w Warszawie i była okazja, aby się odwdzięczyć i trochę oprowadzić po mieście. 

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich!!!

Jakub-kółko.png

Jakub Frączak

Warszawa

Kłopot z zębami miałem od dawna, jednak w ostatnim czasie urósł on do rangi problemu, który
uniemożliwiał mi normalne życie. Miałem wyjątkowe szczęście, że trafiłem na osobę, która miała
podobne doświadczenia i podała mi kontakt do Janusza. To mój kolega z pracy, który był już w trakcie
leczenia stomatologicznego w Równem. Efekt, który udało mu się osiągnąć zrobił na mnie tak duże
wrażenie, że podświadomie od razu podjąłem decyzję o leczeniu.
Kiedy jednak spotkałem się osobiście z Januszem, przedstawione mi warunki wyjazdu i leczenia, okazały
się różnić znacznie od mojego wyobrażenia. Przyznam szczerze, że byliśmy nawet bliscy tego aby się
pokłócić :)
Byłem jednak tak zdeterminowany rozwiązać swój problem, że na kolejnym spotkaniu z Januszem
przyjąłem bardziej otwartą postawę. Jak się później okazało obawy i stereotypy, które mi towarzyszyły na
etapie planowania leczenia, okazały się być zupełnie bezpodstawne.
Wyjazd w zupełnie nieznane miejsce, z obcymi ludźmi może być z początku wyzwaniem, jednak już
pierwsze godziny spędzone w gabinecie w Równem uświadomiły mi, że jestem w dobrych rękach a ludzie
którzy się mną zajmują to profesjonaliści. Najwięcej emocji towarzyszyło mi przy pierwszym wyjeździe. W
mojej głowie były wówczas wyobrażenia, które z perspektywy dnia dzisiejszego wydają się być zabawne.
Kolejne wyjazdy, a było ich w sumie cztery, traktowałem już jak wakacje. Nawet konieczność spędzenia
codziennie czasu w fotelu dentystycznym, nie przeszkodziła mi w tym aby wypocząć i oderwać się od
codziennych problemów. Po pierwszym wyjeździe nabrałem zwyczajnie przekonania, że dobrze trafiłem.
Zanim poznałem Janusza konsultowałem swój problem w kilku gabinetach w Polsce i każdorazowo
wychodziłem z tych konsultacji z różnych powodów załamany. Ceny jakie podawano mi za moje leczenie
były dla mnie nieosiągalne. W jednym nawet gabinecie, pani protetyk, która z początku z entuzjazmem
podeszła do mojego leczenia, po tygodniu doszła do wniosku, iż nie jest w stanie się podjąć takiego
wyzwania.
Wstępna wycena przygotowana przez Janusza przed wyjazdem była przynajmniej o połowę niższa od
tych z którymi spotykałem się konsultując swój problem w gabinetach w Polsce. Jako że zwykle w takich
przypadkach „szukam dziury w całym” kiedy jeszcze planowałem swój pierwszy wyjazd, pomyślałem
sobie że coś ewidentnie jest nie tak  Zwyczajnie bałem się, że w praktyce leczenie wyniesie mnie i tak
tyle samo co w Polsce, efekt może być kiepski, albo zwyczajnie ktoś mnie oszuka.
Mogę śmiało powiedzieć, że wyjazd do Równego i leczenie u pani doktor Oleny było w stu procentach
dobrą decyzją. Jestem pod wielkim wrażeniem kompetencji i profesjonalizmu całego zespołu, a także ich
życzliwości i otwartości. Żaden z etapów leczenia nie odbywał się bez mojej wiedzy i zgody, kwestia
płatności za usługi była przejrzysta, a efekt leczenia który udało się osiągnąć okazał się być początkiem
zmian w życiu prywatnym i zawodowym.
Nie wątpię, że wkrótce znowu zawitam do Równego – tym razem bez żadnych obaw i z uśmiechem na
twarzy.

Jarosław_Gromadzki.png

Jarosław Gromadzki

Piaseczno

Nigdy nie miałem zbyt mocnych zębów a w okolicach 50-tki problemy zaczęły się nasilać. W Polsce do dentysty poza ceną zniechęcały mnie terminy i czas do osiągnięcia "Sukcesu" czyli powrotu do pięknego uśmiechu. O możliwości leczenia na Ukrainie dowiedziałem się ok. 1,5 roku temu od koleżanki mojej żony, która podała mi adres strony internetowej. Jak to zazwyczaj bywa temat musiał chwilę poleżeć i dojrzeć. Od momentu podjęcia decyzji do wyjazdu upłynął nie cały tydzień i po kilkunastu godzinach (w moim przypadku jazdy samochodem) byłem już w Równem na Ukrainie.

Ukraina sama w sobie nie budziła moich obaw ponieważ kilkukrotnie byłem już we Lwowie, natomiast dentysta czy w Polsce czy na Ukrainie zawsze budzi jakieś obawy. Od pierwszej wizyty w gabinecie dr Oleny czuło się profesjonalizm i pełne zaangażowanie w leczenie każdego pacjenta. Gabinet standardem nie odbiega od dobrych polskich gabinetów stomatologicznych. Niezbędne do wyrwania zęby usuwa chirurg szczękowy w tak krótkim czasie, że trudno było się nawet zacząć bać. Ekipa dr Oleny leczyła w znieczuleniu kanałowo po kilka zębów dziennie z krótkim przerwami na rozprostowanie kości, stąd możliwy do osiągnięcia efekt po kilkunastu dniach gdy nie ma potrzeby wstawiania implantów. Prawidłowe wypełnienie każdego zęba było potwierdzone zdjęciem. Po 11 dniach przyszedł czas na montaż koron i odzyskanie pełnego uśmiechu. Z rzeczy poza stomatologicznych to Równe jest to miasto w którym życie toczy się dużo wolniej niż w Polsce i jest w związku z tym okazja do odpoczynku od naszego polskiego zgiełku. Dla mnie była też okazja do przypomnienia sobie jak wyglądała Polska końca lat 90-tych i ile udało nam się przez te kilkadziesiąt lat zrobić. Nie ma problemu również na ulicy gdzie często można spotkać się z życzliwością i chęcią porozmawiania przez osoby mające polskie "korzenie" lub takie które pracowały w Polsce

Zupełnie odrębnym tematem jest tłumaczka poza gabinetem jest to osoba bardzo życzliwa, pomagająca w załatwieniu innych spraw nie związanych z leczeniem zębów np. wykonanie okularów korekcyjnych.

Na pewno jeszcze tam wrócę bo mam jeszcze do wstawienia 2 implanty wiedząc, że przy każdorazowym przyjeździe pacjentów mających dłuższy cykl leczenia opieka ze strony tłumaczki jest tak samo dobra.