Jarosław_Gromadzki.png

Nigdy nie miałem zbyt mocnych zębów a w okolicach 50-tki problemy zaczęły się nasilać. W Polsce do dentysty poza ceną zniechęcały mnie terminy i czas do osiągnięcia "Sukcesu" czyli powrotu do pięknego uśmiechu. 

 

O możliwości leczenia na Ukrainie dowiedziałem się ok. 1,5 roku temu od koleżanki mojej żony, która podała mi adres strony internetowej. Jak to zazwyczaj bywa temat musiał chwilę poleżeć i dojrzeć. Od momentu podjęcia decyzji do wyjazdu upłynął nie cały tydzień i po kilkunastu godzinach (w moim przypadku jazdy samochodem) byłem już w Równem na Ukrainie.

 

 

Ukraina sama w sobie nie budziła moich obaw ponieważ kilkukrotnie byłem już we Lwowie, natomiast dentysta czy w Polsce czy na Ukrainie zawsze budzi jakieś obawy. Od pierwszej wizyty w gabinecie dr Oleny czuło się profesjonalizm i pełne zaangażowanie w leczenie każdego pacjenta. 

Gabinet standardem nie odbiega od dobrych polskich gabinetów stomatologicznych. Niezbędne do wyrwania zęby usuwa chirurg szczękowy w tak krótkim czasie, że trudno było się nawet zacząć bać. Ekipa dr Oleny leczyła w znieczuleniu kanałowo po kilka zębów dziennie z krótkim przerwami na rozprostowanie kości, stąd możliwy do osiągnięcia efekt po kilkunastu dniach gdy nie ma potrzeby wstawiania implantów. Prawidłowe wypełnienie każdego zęba było potwierdzone zdjęciem. Po 11 dniach przyszedł czas na montaż koron i odzyskanie pełnego uśmiechu. Z rzeczy poza stomatologicznych to Równe jest to miasto w którym życie toczy się dużo wolniej niż w Polsce i jest w związku z tym okazja do odpoczynku od naszego polskiego zgiełku. Dla mnie była też okazja do przypomnienia sobie jak wyglądała Polska końca lat 90-tych i ile udało nam się przez te kilkadziesiąt lat zrobić. Nie ma problemu również na ulicy gdzie często można spotkać się z życzliwością i chęcią porozmawiania przez osoby mające polskie "korzenie" lub takie które pracowały w Polsce

Zupełnie odrębnym tematem jest tłumaczka poza gabinetem jest to osoba bardzo życzliwa, pomagająca w załatwieniu innych spraw nie związanych z leczeniem zębów np. wykonanie okularów korekcyjnych.

Na pewno jeszcze tam wrócę bo mam jeszcze do wstawienia 2 implanty wiedząc, że przy każdorazowym przyjeździe pacjentów mających dłuższy cykl leczenia opieka ze strony tłumaczki jest tak samo dobra.  

                                                                       Jarosław Gromadzki