Jakub-kółko.png

Kłopot z zębami miałem od dawna, jednak w ostatnim czasie urósł on do rangi problemu, który uniemożliwiał mi normalne życie. Miałem wyjątkowe szczęście, że trafiłem na osobę, która miała podobne doświadczenia i podała mi kontakt do Janusza. To mój kolega z pracy, który był już w trakcie leczenia stomatologicznego w Równem. Efekt, który udało mu się osiągnąć zrobił na mnie tak duże wrażenie, że podświadomie od razu podjąłem decyzję o leczeniu.

Kiedy jednak spotkałem się osobiście z Januszem, przedstawione mi warunki wyjazdu i leczenia, okazały się różnić znacznie od mojego wyobrażenia. Przyznam szczerze, że byliśmy nawet bliscy tego aby się pokłócić ☺

Byłem jednak tak zdeterminowany rozwiązać swój problem, że na kolejnym spotkaniu z Januszem przyjąłem bardziej otwartą postawę. Jak się później okazało obawy i stereotypy, które mi towarzyszyły na etapie planowania leczenia, okazały się być zupełnie bezpodstawne.

Wyjazd w zupełnie nieznane miejsce, z obcymi ludźmi może być z początku wyzwaniem, jednak już pierwsze godziny spędzone w gabinecie w Równem uświadomiły mi, że jestem w dobrych rękach a ludzie którzy się mną zajmują to profesjonaliści. Najwięcej emocji towarzyszyło mi przy pierwszym wyjeździe. W mojej głowie były wówczas wyobrażenia, które z perspektywy dnia dzisiejszego wydają się być zabawne. Kolejne wyjazdy, a było ich w sumie cztery, traktowałem już jak wakacje. Nawet konieczność spędzenia codziennie czasu w fotelu dentystycznym, nie przeszkodziła mi w tym aby wypocząć i oderwać się od codziennych problemów. Po pierwszym wyjeździe nabrałem zwyczajnie przekonania, że dobrze trafiłem.

Zanim poznałem Janusza konsultowałem swój problem w kilku gabinetach w Polsce i każdorazowo wychodziłem z tych konsultacji z różnych powodów załamany. Ceny jakie podawano mi za moje leczenie były dla mnie nieosiągalne. W jednym nawet gabinecie, pani protetyk, która z początku z entuzjazmem podeszła do mojego leczenia, po tygodniu doszła do wniosku, iż nie jest w stanie się podjąć takiego wyzwania.

Wstępna wycena przygotowana przez Janusza przed wyjazdem była przynajmniej o połowę niższa od tych z którymi spotykałem się konsultując swój problem w gabinetach w Polsce. Jako że zwykle w takich przypadkach „szukam dziury w całym” kiedy jeszcze planowałem swój pierwszy wyjazd, pomyślałem sobie że coś ewidentnie jest nie tak ☺ Zwyczajnie bałem się, że w praktyce leczenie wyniesie mnie i tak tyle samo co w Polsce, efekt może być kiepski, albo zwyczajnie ktoś mnie oszuka.

Mogę śmiało powiedzieć, że wyjazd do Równego i leczenie u pani doktor Oleny było w stu procentach dobrą decyzją. Jestem pod wielkim wrażeniem kompetencji i profesjonalizmu całego zespołu, a także ich życzliwości i otwartości. Żaden z etapów leczenia nie odbywał się bez mojej wiedzy i zgody, kwestia płatności za usługi była przejrzysta, a efekt leczenia który udało się osiągnąć okazał się być początkiem zmian w życiu prywatnym i zawodowym.

Nie wątpię, że wkrótce znowu zawitam do Równego – tym razem bez żadnych obaw i z uśmiechem na twarzy ☺